Gréckokatolícky kňazský seminár

blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove

Miništrantský letný tábor 2021

V dňoch 16. – 20. augusta 2021 sa tak ako každý rok konal tradičný Miništrantský tábor s názvom: CESTA ZA KRÁĽOM. Zhromaždených v aule privítal o. rektor kňazského seminára Vladimír Sekera Mikluš a poďakoval všetkým miništrantom za ich službu a odvahu miništrovať. Na všetkých miništrantov z rôznych kútov Slovenska čakal bohatý spoločenský, duchovný, športový i kultúrny program, ktorí pripravili bohoslovci pod vedením Róberta Baľa. 

Anjelská pošta, bodovanie izieb, zábavné a súťažné hry ako aj miništrantský tábor má talent, vnášali do týchto krásnych dní kopec zábavy a súťaživosti. O duchovný program sa starali špirituáli  kňazského seminára. Spoločné adorácie, modlitby i duchovné rozhovory priniesli pokoj do sŕdc mnohých. Katechézy sa niesli v duchu témy celého tábora a dotýkali sa biblických postáv Božích mužov a ich životných ciest, ako napríklad Gedeon, sv. prorok Samuel, sv. apoštol Ján a sv. kráľ Dávid.

Súčasťou športových aktivít bola olympiáda aj prestížny futbalový zápas kňazi/bohoslovci vs miništranti. Po remíze 6:6 rozhodli o víťazovi penalty, z ktorých sa nakoniec tešili všetci. Mnohí nezabudli ani na stolný tenis a pripomenuli si jednu z hier zvanú „kolotoč“. O kultúrno-evanjelizačný program sa postarali hudobný hostia: Slávka Tkáčová a skupina LEHA. Na konci boli všetkým účastníkom odovzdané pamätné medaily a diplomy. Ako povedal jeden miništrant na konci: „Je mi smutno, že odchádzame, bolo nám tu super ale teším sa na budúci rok“. A tak aj my rovnako veríme, že sa budúci rok opäť stretneme na miništrantskom tábore. (Róbert Baľo)

Foto

Gréckokatolícky kňazský seminár blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove 2022

       Podporte násGréckokatolícky kňazský seminár v Prešove