Gréckokatolícky kňazský seminár

blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove

Letná brigáda v seminári 2

Človek, ktorý býva v dome si musí priznať, že práce okolo domu nikdy nie je málo a stále je čo robiť. O to viac, keď sa jedná o dom, kde sa formujú budúci kňazi. Seminár je pre nás miesto, kde môžeme pracovať na sebe, na spoločných vzťahoch so spolubratmi, predstavenými a predovšetkým s Bohom. Ale taktiež môžeme aj zveľaďovať prostredie okolo seba.

Práve o to sme sa snažili aj v predchádzajúcich dňoch, keď sme pokračovali v diele, ktoré započali naši spolubratia v minulom týždni.

Pokračovali sme v maľovaní ubytovacích priestorov seminára. Mali sme príležitosť zažívať veľmi pekné spoločenstvo so spolubratmi z prvého, druhého, tretieho a štvrtého ročníka a predstavenými.

Či už to bolo pri práci, modlitbe, obede alebo aj pri zmrzline a pizzi na ktorú nás zobrali naši predstavení otec rektor Vladimír Sekera Mikluš a otec vicerektor Peter Milenky, ktorý sa taktiež počas celého času staral o naše hladné žalúdky. O duchovný pokrm sa postaral špirituál otec Jozef Harvilko slávením svätých Božských liturgií, ranných, obedných a večerných modlitieb.

Zlepšovať svoje schopnosti, možno sa aj niečo nové naučiť nám zasa pomohol náš otec rektor Vladimír Sekera Mikluš a otec špirituál Jozef Harvilko, ktorí sa nebáli obliecť si pracovné oblečenie a tak nám dať dobrý príklad a usmernenia pre našu prácu.

Všetci sme boli veľmi radi, že sme mohli priložiť ruku k dielu pri skrášlení nášho bývania a pri tom všetkom sme zažívali Božiu blízkosť a starostlivosť pri požehnávaní našich prác, pretože ako hovorí žalmista – „Ak Pán nestavia dom, márne sa namáhajú tí, čo ho stavajú.“ (Ž 127,1)

(Gabriel Šuťák)

Foto

Gréckokatolícky kňazský seminár blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove 2021

       Podporte násGréckokatolícky kňazský seminár v Prešove