Gréckokatolícky kňazský seminár

blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove

Imatrikulačný zápas

 

V pondelok 3. októbra 2022 sa v našom Gréckokatolíckom kňazskom seminári blahoslaveného Pavla Petra Gojdiča v Prešove, tak ako každý rok, odohral výnimočný imatrikulačný futbalový zápas, medzi prvákmi a výberom seminára. Svojou prítomnosťou nás poctil vladyka Peter Rusnák.

Prváci do svojho tímu získali viaceré posily. Pripojili sa k nim bratia druháci, niektorí bratia tretiaci a špirituál o. Marek Kaľata. Píšťalky sa ujal rektor seminára o. Vladimír Sekera Mikluš, ktorý v zápase neváhal ukázať aj žltú kartu.

Po rozcvičení oboch tímov nasledoval nástup, po ktorom sa nám prihovoril vladyka Peter. Povzbudil nás k „férovému zápasu“ v duchu bratského spoločenstva. Následne  sa ozval úvodný hvizd a zápas sa začal. Hralo sa 2×30 minút s 10 minútovou polčasovou prestávkou. Úvodné minúty veľa šancí nepriniesli, ale seminárny výber postupne stupňoval tlak a vyťažil z neho 3 rýchle góly. Prvý polčas tak skončil za stavu 3:0 pre výber seminára.

Po občerstvení, prebraní taktiky a taktických striedaniach sa začal 2. polčas.

Po pár minútach seminárny výber zvýšil svoje vedenie už na 4:0. Po góle sa ale zrejme uspokojil s výsledkom a prenechal iniciatívu prvákom, ktorí sa toho nezľakli, chytili sa príležitosti a dotiahli sa na rozdiel jediného gólu. Skúsenejší výber seminára sa však v pravú chvíľu zomkol a dvoma gólmi rozhodol zápas. V závere sa ešte húževnatému tímu prvákov podarilo kozmeticky upraviť skóre zápasu, ktorý tak skončil 6:4 v prospech seminárneho výberu. Výber seminára tak naďalej ostáva neporazený.

Po zápase nasledoval ešte exhibičný penaltový rozstrel, ktorý pre zmenu lepšie zvládol tím prvákov. Nasledovala spoločná grilovačka s vladykom Petrom, predstavenými s rodinami a všetkými seminaristami. Grilmajstrom bol prefekt o. Ján Vasiľ. Bol to požehnaný čas na utuženie kolektívu a povzbudenie do ďalších dní.  Vďaka patrí všetkým, ktorí sa podieľali na príprave tohto stretnutia.

Gréckokatolícky kňazský seminár blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove 2022

       Podporte násGréckokatolícky kňazský seminár v Prešove